Başkanın Mesajı

Hedefimiz, ülkemizin girişimciliğe, yenilikçiliğe ve bilimsel gelişmeye ve yüksek katma değerli teknoloji üretimine dayalı ve bilgi tabanlı esnaf ve zanaatkarlar yetiştirmek ve gelen müşterilerimize kaliteli hizmet etmektir.

Teknolojik gelişmelerin hızla ilerlediği ticaretin e-ticarete evrildiği ve dünyanın açık pazar hale geldiği günümüzde üyelerimizin çağdaş ve yenilikçi bir yönetim anlayışıyla esnaf ve zanaatkarlarımıza daha hızlı, daha kaliteli ve modern hizmet vermenin çabası içerisindeyiz.

 

  İNSAN ;

        Biz ne ara bu hale geldik. İnsan özü , aslında iyilikle kötülüğü bir arada barındırır. İnsan olmak anlamını büyük oranda iyiye yönelmekle bulur.

      Evet , kötülük dürtüsünün de iyilik gibi içimizde yaşamasına izin veriyoruz. Belki de engel olamıyoruz.

       Sözde vicdanlı , ahlaklı , kibar ve sosyal insanlar nasıl oluyor da günün birinde korkunç ve birer bencil , menfaatçi canavara dönüşebiliyorlar. Biz hangi ara bu hale geldik.

       Asırlar öncesine dayanan misafirperverliğimizle haklı olarak övünürken , çocuklarımızı başkasının namusuna , malına ve canına göz dikmemek üzere yetiştirirken , doğru olsun olmasın sokakta avucunu açan insanlara merhametle yaklaşırken , bizler nasıl duygusuz , duyarsız , saygısız , vicdansız hale geldik.

      İnsan olmanın tanımımı değişti yoksa?

      Sevginin tahtını sevgisizlik , mantığın , sağduyunun yerini korku ve cahillik aldığında  cehennemi kendi ellerimizle başkalarına yaşatmaya başladığımızda acaba hala insanlık tanımına sığabilecek miyiz. Yeryüzünde  düşünmeden , acımadan , sevgi göstermeden yaşamaya devam edebilecek miyiz?

     Kötülükle mücadele etmek , kötülüğe izin vermek göz yummak yada görmezden gelmekle olmaz. Karşısına dikilmekle olur. Dünyada olup biten pek çok kötülüğün altında yatan , mutsuzluk faktörünün bilincine varmakla olur.

     İnsan ’a en büyük kötülükleri yaptıran insanın yalnızlığı , mutsuzluğu , sevgisizliği ve korkularıdır.

 

Yalçın DÖNMEZ
Yönetim Kurulu Başkanı 


Bu sayfa 12/21/2018 1:12:05 AM Tarihinden beri,  778406 defa görüntülenmiştir.